قهوه ای سرگرمی کاربران سرگرمی هزار و یک شب

قهوه ای: سرگرمی کاربران سرگرمی هزار و یک شب عاشقانه ها

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی ادعای محمود صادقی راجع به رشوه گرفتن تعدادی از نمایندگان مجلس

رییس فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس ادعا کرد که در جریان تصویب طرح تحقیق و تفحص از شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران یکی از نمایندگان

ادعای محمود صادقی راجع به رشوه گرفتن تعدادی از نمایندگان مجلس

ادعای محمود صادقی راجع به رشوه گرفتن تعدادی از نمایندگان مجلس

عبارات مهم : ایران

رییس فراکسیون براق سازی و سالم سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس ادعا کرد که در جریان تصویب طرح تحقیق و تفحص از شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران یکی از نمایندگان به ارزش یک میلیارد هولوگرام عوض کردن کاربری و تعدادی دیگر از نمایندگان مجلس کارت پول پنج میلیون تومانی دریافت کردند.

به گزارش ایسنا، محمود صادقی رییس فراکسیون براق سازی و سالم سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس شورای اسلامی در نشستی که با عنوان «فساد، معضل فراجناحی جمهوری اسلامی» در خبرگزاری ایرنا برگزار شد، به بیان تعریفی از فساد سیستماتیک پرداخت و گفت: بر اساس متون علمی، فساد سیستماتیک به وضعیتی می گویند که افراد یا شرکت ها و گروه ها جهت پیشبرد کار خود هیچ آلترناتیوی جز آلوده شدن به فساد نداشته باشند. همچنین اگر در دستگاهی که نهاد مسئول مبارزه با فساد است نه تنها عزمی جهت مبارزه با فساد وجود نداشته باشد بلکه تسهیل کننده آن نیز باشد، فساد سیستماتیک اتفاق می افتد.

وی با اشاره به مصادیقی از عدم وجود عزم کافی در بعضی دستگاه ها در اجرای قانون اظهار کرد: در سال ۹۴ قانون نحوه پیگیری به دارایی مقامات و عاملان کشور تصویب شد و قوه قضاییه به عنوان مجری این قانون مکلف به تدوین آیین نامه های اجرایی آن طی شش ماه شد ولی تا به امروز و با گذشت سه سال خبری از اجرای این قانون نیست. در مثالی دیگر ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه دولت را مکلف کرد که در آخر سال نخست اجرای برنامه سامانه حقوق و دستمزد مدیران را تاسیس و این قانون را اجرا کند ولی تا به امروز و بعد از گذشت سه ماه خبری از اجرای این قانون نیست.

ادعای محمود صادقی راجع به رشوه گرفتن تعدادی از نمایندگان مجلس

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران افزود: در این زمینه من مکررا با رییس دستگاه مجری این قانون که شرکت اداری استخدامی است تماس گرفتم و پیگیر اجرای آن شدم ولی آقای انصاری می گوید که سامانه مربوطه را راه اندازی کردند ولی بعضی از دستگاه ها به خاص مجلس شورای اسلامی که خود یکی از نهادهای ناظر بر فساد است از بارگذاری اسناد و مدارک خودداری کرده اند. همچنین من راجع به اجرای تکلیفی که بر عهده کمیسیون برنامه و بودجه واقع شده است است و بر اساس آن باید هر سال گزارش حسابرسی مجلس را اعلام و منتشر کند نامه ای به رییس مجلس نوشته ام ولی هنوز حتی خبری از حسابرسی سال ۹۵ مجلس نیست.

صادقی در ادامه با اشاره به رواج فساد شبکه ای در کشور، خاطرنشان کرد: راجع به فساد شبکه ای مصادیق مشخصی در کشور وجود دارد، از جمله این مصادیق طرح درخواست تحقیق و تفحص از شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران بود که در این عنوان کاملا با فساد شبکه ای درگیر شدیم. در پیگیری به این طرح رانت ها و رشوه های بسیاری داده شد که از جمله آنها می توان به اعطای هولوگرام عوض کردن کاربری به ارزش یک میلیارد تومان به یکی از اعضای کمیسیون عمران و بعضا دریافت کارت پول های پنج میلیون تومانی از سوی بعضی نمایندگان مجلس اشاره کرد. این موارد بر اساس گزارش های کارمندان مجلس به دست آمده هست. در این زمینه جهت عوض کردن کاربری سندهایی در دست دارم ولی جهت کارت پول سندی جهت اثبات وجود ندارد.

رییس فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس ادعا کرد که در جریان تصویب طرح تحقیق و تفحص از شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران یکی از نمایندگان

وی ادامه داد: راجع به دریافت رشوه از سوی نمایندگان مجلس هم در جلسات کمیسیون و هم در روز رای گیری علامت هایی از آلوده شدن نمایندگان مشاهده کردیم.

رییس فراکسیون براق سازی و سالم سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس اظهار کرد: یکی دیگر از مصادیق فساد شبکه ای امروز در قضیه فساد بورسیه های تحصیلی قابل مشاهده هست. بسیاری از آن افراد از دانشگاه فارغ التحصیل شده است اند و در حال جذب در دانشگاه ها به عنوان اعضای هیات علمی هستند. در این زمینه دیوان عدالت اداری در حال صدور رای و ملزم کردن دانشگاه ها جهت جذب این افراد است این در حالی است که دیوان صلاحیت این کار را ندارد و می گوید که از اوج به او دستور داده اند که این کار را انجام دهد.

صادقی با اشاره به آمار انتشار یافته از فساد در کشور، گفت: متاسفانه آمار دقیقی از فساد در کشور وجود ندارد ولی بر اساس آماری که امروز از تعداد پرونده های فساد منتشر می شود، می توان به این نتیجه رسید که فساد در کشور زیاد کردن یافته است.

ادعای محمود صادقی راجع به رشوه گرفتن تعدادی از نمایندگان مجلس

وی با انتقاد از طولانی شدن روند پیگیری به پرونده های فساد در قوه قضاییه، خاطرنشان کرد: متاسفانه مشاهده می کنیم که در زمینه پیگیری به پرونده هایی مربوط به فساد مدت زیادی وقت برده می شود. این در شرایطی است که سرعت در برخورد با فساد تاثیر بسیاری در مبارزه با آن دارد، از جمله این تاثیرات امیدوار شدن جامعه نسبت به برخورد با فساد و اعلام هشدار به مفسدین است.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پخش شدن اعترافات تعدادی از فعالان شبکه های مجازی از صداوسیما که با اتهامات اخلاقی بازداشت شده است اند، گفت: همانطور که در روزهای اخیر در رسانه ها مطرح شد امروز با موضوعی مواجه هستیم که در پرونده ای که گفته می شود اتهامات اخلاقی دارد با سرعت برخورد انجام می شود، فرد دستگیر و با او مصاحبه می کنند و آبروی او را می برند، ولی در مواردی دیگر از جمله جاهایی که چندین هزار میلیارد سوء استفاده شده است برخورد مورد نیاز حتی در مرحله تحقیقات مقدماتی نیز انجام نمی شود.

رییس فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس ادعا کرد که در جریان تصویب طرح تحقیق و تفحص از شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران یکی از نمایندگان

صادقی در ادامه راجع به عملکرد مجلس در زمینه مبارزه با فساد، شفافیت در سیستم پارلمان کشور عزیزمان ایران را شفافیت در حداقل میزان خود دانست و گفت: یکی از این موارد عنوان سیستم رای گیری و اعلام آرای نمایندگان در صحن مجلس است که اخیرا ما در این سیستم تشکیک کرده ایم و قرار شده است تا راجع به آن پیگیری های مورد نیاز انجام شود.

وی همچنین راجع به مواجهه جناحی با عنوان فساد در کشور با تاکید بر اینکه امروز به معنای واقعی کلمه در کشور عزیزمان ایران حزب وجود ندارد و به تعبیری یکسری قبایل بر اساس منافع شکل گرفته هست، گفت: اگر احزاب به صورت واقعی شکل بگیرند، خود می توانند کنترل کننده فساد باشند ولی متاسفانه امروز در کشور با معضلاتی نظیر سرمایه داری رفاقتی مواجه هستیم.

ادعای محمود صادقی راجع به رشوه گرفتن تعدادی از نمایندگان مجلس

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در ادامه صحبت های خود به ارائه راهکارهایی جهت برخورد با فساد در کشور پرداخت و اظهار کرد: بر اساس مطالعات انجام شده است در حوزه اقتصاد نیاز به انجام یکسری اصلاحات در جهت کم کردن تصدی گری، زیاد کردن شفافیت و اصلاحات مالیاتی و … هست. همچنین در حوزه راهکارهای سیاسی نیز نیاز به انجام اصلاحات ساختاری در نظام قدرت و توزیع قدرت، ضرورت زیاد کردن پاسخگویی و ارائه گزارش عملکرد و همچنین سیاست زدایی به معنای منفی از سیاست و حاکمیت قانون و ارتقای آزادی ها و جایگاه رسانه ها احساس می شود.

صادقی با بیان اینکه انجام اقداماتی نظیر بی طرفی نهاد قانون، مصون ماندن دستگاه قضا از فساد درونی و مصونیت گزارشگران و افشاکنندگان فساد در حوزه پرسشها حقوقی از راهکارهای مبارزه با فساد هست، اظهار کرد: متاسفانه آمارهای دلواپس کننده ای از وجود فساد در دستگاه قضا به طور رسمی انتشار یافته هست. اخیرا نیز رییس محترم قوه قضاییه از انجام ۱۷۰ انفصال در این دستگاه خبر داده هست. پیش از این نیز در سال ۹۴ شرکت حفاظت اطلاعات قوه قضاییه از وجود حجم زیادی از دریافت زیرمیزی در این مجموعه خبر داد.

وی ادامه داد: در زمینه مصونیت گزارشگران و افشاکنندگان فساد نیز متاسفانه امروز با معضلی مواجه هستیم که طی آن به جای مبارزه با مفسدین، با افشاکنندگان فساد مبارزه و برخورد قضایی صورت می گیرد.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس شورای اسلامی در آخر گفت: نهادهای مبارزه با فساد در جامعه باید از قاطعیت و تصویر العمل سریع در این زمینه برخوردار باشند، در غیر این صورت نمی توانند موفقیتی کسب کنند. در این زمینه نهادهای متفاوت باید به سیره امام علی (ع) مراجعه کنند.

واژه های کلیدی: ایران | قانون | نمایندگان مجلس | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz